חמישה כללי ברזל לעיצוב באנר יעיל ונכון

בעולם השיווק שמתנהל במגרשי האינטרנט, אי אפשר להתעלם ממודעות הבאנר ברחבי הרשת, כאחד מכלי השיווק המשפיעים ביותר. הבאנר, שנחשב לכלי פרסומי קריטי בבניית מותגים ומשיכת קהלים, יכול להיות אפקטיבי במיוחד ביצירת מערכות יחסים עם לקוחות פוטנציאלים, אם הוא מתוכנן נכון ומדויק. מה עושה את הבאנר לכל כך יעיל? ואיך יוצרים את הבאנר האידיאלי לקהל היעד המבוקש?

כלל 01.  הגודל וחרדת ביצוע

על מנת שהמודעה שלך תוצג כראוי ברשת, כדאי להקפיד לעבוד עפ"י הנחיות הגדלים שסופקו על-ידי חברת גוגל העולמית.
עפ"י גוגל, קיימים ארבעה גדלים פופולריים לבאנר שנחשבים כבעלי הביצועים הטובים ביותר:

280×336  מלבן גדול,

250×300  מלבן בינוני

Leaderboard – 728×90

ו- 160×600 Skyscraper רחב.

  • קיימים גדלים מובנים נוספים, נפוצים פחות. הגדלים נמדדים בפיקסלים.

כלל 02. מסר אחד – פשוט וחד

מודעה שמוצפת במסרים, תמונות ואלמנטים אחרים תבלבל את הגולשים והם יעברו הלאה להמשך העמוד במהירות. כדאי לשמור על עיצוב פשוט וברור כמה שניתן. הגולש הפוטנציאלי ישקיע במבט חטוף וההשפעה צריכה להיות מיידית. בשימוש במספר צבעים מינימלי, גופנים ואלמנטים אחרים שנחשבים מסיחי דעת, המסר יקפוץ לעין ויתפוס את הצופה בעמוד.

דרך קלה להבנת חשיבות פשטות הבאנר היא להתייחס למודעה כאילו הייתה לוגו. הלוגו, בדר"כ בעל אלמנטים מינימליים עם צבעים וגופנים אחד או שניים, כך גם כרזת פרסומת מדויקת המותאמת למסר הלקוח.

כלל 03.   מקליק מי שמקליק

כפתורי הלחיצה בבאנר יכולים להגדיל את קצב הלחיצה ו"הקליקים" אל אתר הלקוח. לחצן לפעולה וכמוהו גם לחצן מיקום, יכולים לעשות את השינוי ולקרב את הלקוח הפוטנציאלי אל היעד.

כדאי שהלחצנים יהיו בצבעים מגוונים, שונים מאלה הנמצאים בשימוש ברקע. ערכת צבעים זו תבטיח ניגודיות לעיני הגולשים ותעלה את הסיכוי להכניס את הגולש לבדיקה מעמיקה יותר באתר.

כלל 04.   גוף הטקסט וראש הכותרת

ביצירת באנר מעוצב יש לשים לב להפרדה ברורה בין סוגי הטקסט. מומלץ מאוד לשקול שני דברים חשובים כשמקבלים החלטות עיצוב בנושא. ראשית, מומלץ שהכותרת תהיה נועזת וגדולה בגודל גופן שונה ובערכת צבעים אחרת. שנית, גוף הטקסט הוא בעצם סך הטקסט בפועל, צריך להיות לפחות ב- 4 גדלי גופנים קטן יותר מהכותרת. בדרך זו, אפשר ליצור אפקט מנוגד ויעיל בין שתי הקטגוריות החשובות של טקסט הבאנר.

כלל 05.   גודל X מהירות = יעילות

על מנת שהמודעה שלך תעלה בקצב הנכון ותיחשף לקהל היעד באתרים השונים, כדאי להקפיד שגודלה לא יעבור את ה- KB150. כשגודל המודעה נחשב כבד, שרתי האתרים עלולים להיתקל בקושי בטעינת האתר והבאנר יתפספס בפני הגולש שלא ימתין לטעינת הדף. בדרך זו, המפרסם מאבד את הרושם הפוטנציאלי מהמודעה וחוויית המשתמש תהיה עבורו גרועה.

מסקנה

עיצוב נכון של באנר פרסומי לעסק שלך, חיוני כדי להגדיל את הסיכוי להגיע לקהל היעד הרלוונטי. עיצוב יעיל, גודל נכון ותקני,  שימוש בצבעים מתאימים, בגופן ובתכנון מוקפד יצרו כרזה אפקטיבית ויגדילו את סיכוייך לחשיפה טובה.